Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Zámek Hradec nad Moravicí

Adresa:
Městečko 2, Hradec nad Moravicí
Telefon:
+420 553 783 485, +420 553 783 444
E-mail:
hradecnadmoravici@ostrava.npu.cz
URL:
http://www.zamek-hradec.cz

Zámek v romantickém pseudogotickém stylu obklopený velkým anglickým parkem. Ve středověku na tomto místě stával hrad, který byl správním střediskem celého kraje. Zde působili příslušníci slavných šlechtických rodů, jako např. Záviš z Falkenštejna. Po roce 1278 byl hrad sídlem vdovy po českém králi Přemyslovi Otakaru II. Roku 1464 panství zakoupil Jiří z Poděbrad. V 18. stol. hradu přeměněn ve vojenskou pevnost. V r. 1777 koupili panství Lichnovští, kteří jej přestavovali na zámek. Stal se pak kulturním centrem s mnoha vzácnými hosty, jako byli např. Beethoven, Paganini a Liszt. Část zámku dostala konečnou empírovou podobu, kaple, hradní zdi a hospodářské budovy byly upraveny v pol. 19. stol. v pseudogotickém stylu se stříInami a cimbuřím.

zámek historická stavba tip na výlet s dětmi cykloturistika
Doporučení místa: 2.3333333333333

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí

Schovat / Zobrazit Mapu

108

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.