Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Důl Kovárna Obří Důl

Adresa:
Městské informační centrum Veselý výlet Pec pod Sněžkou, PSČ 542 21, Krkonoše,
Telefon:
+420 499 736 130
E-mail:
info@veselyvylet.cz

V bývalém rudném dole Kovárna si návštěvníci mohou podrobně prohlédnout unikátní středověká důlní díla v masivu Sněžky, ale také způsob dopravy rudniny rumpálem a koženým vakem a řadu funkčních replik historických důlních zařízení a rovněž i dobových hornických nástrojů. Návštěvníci si navíc mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak kdysi starci pracovali s mlátkem a želízkem a nakonec si i z dolu odnést vzorek vlastnoručně odštípnuté horniny nebo minerálu.

Prodejem vstupenek a poskytováním veškerých informací, týkajících se prohlídky Dolu Kovárna, vč. termínů se zabývá výhradně Městské infocentrum Galerie Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Vstup do důlního díla je u bývalé boudy Kovárna v Obřím dole.

důl technická památka
Doporučení místa: 2.3333333333333

Schovat / Zobrazit Mapu

1108

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.