Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Zámek Náchod

Adresa:
Zámek č. 1282, Náchod 547 01
Telefon:
+420 491 426 201
E-mail:
dotazy.nachod@tiscali.cz
URL:
http://www.zameknachod.cz/

Zámek Náchod, dominanta města Náchoda, býval sídlem předních českých i cizích šlechtických rodů. Mezi jeho nejvýznamnější držitele patří bezpochyby v 15. století český král Jiří z Poděbrad a o bezmála dvě století později známý vojevůdce Albrecht z Valdštejna, který se podle všeho ve zdech náchodského zámku dokonce narodil. Typologicky stojí Náchod na nejasném rozmezí mezi hradem a zámkem, takže návštěvníkům se může pochlubit jak zajímavými fortifikačními prvky, tak – a to především – pozoruhodnými interiéry.

zámek expozice
Doporučení místa:

Schovat / Zobrazit Mapu

1488

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.