Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Dělostřelecká tvrz Skutina

URL:
http://www.tvrz-skutina.cz/

Dělostřeleckou tvrz Skutina najdeme v blízkosti obce Sněžné v okrese Rychnov nad Kněžnou. Je součástí soukromého muzea Československých opevnění z let 1935 – 1938, které se nachází v tvrzovém pěchotním srubu N-Sk-S 48 \"U stodol\" nedokončené, ale znovu restaurované dělostřelecké tvrze Skutina. Je přístupná veřejnosti. Součástí prohlídky jsou i zajímavé dobové fotografie a materiály, třírozměrné exponáty a sestup do podzemí nedokončené tvrze až do hloubky 36 metrů.
Tvrt Skutina leží mezi v blízkosti známějších obcí Sedloňov a Olešnice v Orlických horách. Nejlépe se sem dostaneme autem z Dobrušky, Sedloňova, Sněžného nebo Olešnice. Odtud pak asi 2, 5 km pěšky po silnici směrem na Olešnici. Ze silnice mezi Polomem a Sněžným je značená odbočka zpevněnou polní cestou na parkoviště.

skanzen technická památka vojenský srub
Doporučení místa: 2

Schovat / Zobrazit Mapu

1588

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.