Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Kladrubský klášter

Adresa:
Pozorka 1
Telefon:
+420 374 631 773
E-mail:
kladruby@mybox.cz
URL:
http://kladruby.euweb.cz/pages/prohlidky1.htm

Kladrubský klášter - je národní kulturní památkou. Bývalý benediktinský klášter v Kladrubech byl založen v roce 1115 Vladislavem I., který je v klášteře pohřben. Klášter byl po celou dobu až do roku 1785 významným centrem, kdy byl císařem Josef II. zrušen. Klášter byl po zrušení vojenskou nemocnicí, chudobincem, státním statkem a postupně chátral.
V současné době je nejpozoruhodnější součástí kláštera je barokně-gotický kostel je to vrcholné dílo stavitele Jana Blažeje Santiniho, postavené ve slohu barokní gotiky, vnitřní výška kopule je 40 m. Na podlaze kostela se nachází velká osmicípá „Santiniho“ hvězda.

historická stavba národní kulturní památka turistický tip
Doporučení místa:

Kladrubský klášter

Schovat / Zobrazit Mapu

1999

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.