Obří akvárium

Baarova 1663/10 50002 Hradec Králové
Obrázek neexistuje
Obří akvárium nabízí jedinečnou možnost zhlédnout část tropické přírody Jižní a Střední Ameriky. V první části prohlídky jsou pravidelně obměňované výstavy exponátů.

Ve druhé části prohlídky se ocitnete na tropické lávce v deštném pralese, kde můžete sami na sobě poznat co obnáší pobyt v tropech - kombinaci tepla s vlhkostí 85-90%. Zde se budete moci pokochat krásou rostlin jako jsou orchideje, bromelie a tillandsie v obdivuhodné tvarové i barevné rozmanitosti ve více než 150 druzích a odrůdách. Dojem deštného pralesa umocňuje občasný tropický déšť či uměle připravovaná mlha.

Po průchodu pralesem se ocitnete na dně sladkovodní tropické tůně se společenstvím ryb Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat.

Další místa v okolí

Netradiční loutkové divadlo studentů a učitelů Biskupského gymnázia v Hradci Králové. Netradiční loutkové divadlo studentů a učitelů Biskupského gymnázia v Hradci Králové.
Aquapark - Městské lázně, zde se můžete se sklouznout 82m dlouhým tobogánem, zaplavat si v bazénu, u...
K dispozici je zrekonstruovaný krytý plavecký bazén dlouhý 50 metrů.K dispozici je zrekonstruovaný krytý plavecký bazén dlouhý 50 metrů.