Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Hrad Svojanov

Adresa:
Hrad Svojanov 569 73 Svojanov 1
Telefon:
461 744 124
E-mail:
info@svojanov.cz
URL:
http://www.svojanov.cz

Uprostřed hlubokých lesů nad romantickým údolím řeky Křetínky stojí hrad Svojanov, jeden z nejstarších královských hradů u nás. Je to jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím.
Po prohlídce vnitřních prostor můžete trávit neomezeně dlouhou dobu v exteriérech a v klidu si projít jednotlivé části. Můžete tak postupně navštívit vnější i vnitřní nádvoří, projít ochozy na středověkých hradbách, prohlédnout si torzo renesančního paláce Trčků z Lípy, vystoupit na vyhlídkovou plošinu hradní věže, odkud se otevírá nádherný pohled na okolní krajinu, nebo posedět v romantickém prostředí gotické zahrady se záhonky růží, bylinek a štěpnicí. Děti se zabaví u ohrady s kozami kamerunskými,ovcemi plemene suffolk a u voliéry s dravými ptáky a sovami.

Otevírací doba:
Od listopadu do března o víkendech od 10 do 16 hodin. V dubnu a říjnu o víkendech a státních svátcích od 9 do 17 hodin.Od května do září denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.V červenci a srpnu denně včetně pondělí od 9 - 18 hod.Od 14. prosince do 8. ledna je hrad uzavřen.
Hrad výlet s dětmi
Doporučení místa:

Schovat / Zobrazit Mapu

270

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.