Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Emauzské opatství

Adresa:
Vyšehradská 49/320, 128 00 Praha 2 - Nové Město
URL:
http://www.emauzy.cz

Emauzské opatstvíje jedním z klenotů v hlavním městě Praha. Areál je typicky klášterní, tudíž udržovaná a i když přímo jemu přiléhají obludné komunistické skleněné budovy, působí i díky tomu nevšedně. Hlavní dominantou je samotný benediktinský klášter, jemuž dominují po druhé světové válce místo věží vystavěný betonová křídla. Jinak je na pohled moderní, opravený i udržovaný a to i vevnitř. Pokud se povede, vevnitř se koná jakási malá bohoslužba či alespoň mniši velmi efektně prozpěvují z jakýchsi knih. Už projít si interiér je nevšední, neboť tak strohý, čistý a jednoduše účelný interiér tohoto charakteru se u nás často nevidí. Areál s výhledem na Vltavu a Smíchov doplňuje ještě druhý menší kostelík, opět velmi pěkný i v interiéru, a několik užitkových budov.

opatství muzeum
Doporučení místa:

Schovat / Zobrazit Mapu

307

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.