Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Zámek Častolovice

Adresa:
Masarykova 1, Častolovice 517 50
Telefon:
494 323 646
Fax:
494 323 729
E-mail:
Info@zamek-castolovice.cz
URL:
http://www.zamek-castolovice.cz

Historie zámku Častolovice sahá do 13. století, kdy zde stála vodní tvrz, kterou postavili páni z Častolovic. Později patřily Častolovice pánům z Kunštátu, nejznámější z nich byl Jiří z Poděbrad.
Od roku 1694 patří hrad rodu Sternbergů, ti byli nuceni zámek dvakrát opustit. Poprvé za německé okupace, podruhé roku 1948. Po revoluci roku 1989 se Diana Sternbergová vrátila do Čech a díky restituci v květnu 1992 získala Častolovice zpět a vytvořila z něj nádherné místo, které stojí za návštěvu.

Stálá expozice zámku je umístěna do dvaceti místností, které jsou zařízeny historickým nábytkem od dob renesance až po biedermeier. Dekorační látky, množství osobních předmětů, fotografií a květin dávají návštěvníkům pocit, jakoby právě odešli jeho obyvatelé.

Velmi oblíbeným místem k zakončení návštěvy častolovického zámku je anglický park (42ha). Parku dominuje staletá lipová alej, která pokračuje dál přes řeku Bělou až k Synkovu. Nedaleko od zámku je obora s bílými daňky. V menší oboře mohou děti nakrmit tvrdým chlebem některé její zvířecí obyvatele.

U zámku rostou některé málo známé květiny, které sem přivezla majitelka z Anglie. Také se zde daří mnoha staromódním růžím. Nově založená růžová zahrada spolu s vodní zahradou se stávají chloubou zámeckých zahradníků a místem odpočinku návštěvníků.

Velmi oblíbeným místem je i dětské hřiště.

Otevírací doba:
Denně mimo pondělíod 9 do 18 hod. poslední prohlídka v 17 hod.Prohlídky vhodné i pro vozíčkáře.
zámek obora s dětmi pro invalidy
Doporučení místa: 1

Schovat / Zobrazit Mapu

357

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.