Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Hrad Valdštejn

Adresa:
Hrad Valdštejn, 511 22 Turnov
Telefon:
481 312 304, 739 014 104
E-mail:
hrad.valdstejn@cbox.cz
URL:
http://www.hrad-valdstejn.cz/

Valdštejn, rodný hrad známého českého rodu pánů z Valdštejna a jako pustý restaurovaný v 19. století pány z Aehrenthalu, náleží k nejpřednějším turistickým cílům Českého ráje. Jediné, co snad lze hradu na třech mosty spojených skalních útesech vytknout, je příliš velký rozsah novodobých romantických úprav, které mu do jisté míry ubírají na autenticitě.

Zajímavostí hradu je možnost volné prohlídky všech prostor bez průvodce. Interiéry, hradní kaple, výhled do okolí či posezení na nádvoří činí z Valdštejnu velmi příjemný výletní cíl.

Otevírací doba:
březen, duben a říjen SO + NE + svátky 9.00-17.30 hodinkvěten až září denně 9.00-17.30 hodin
hrad výlet pěšky
Doporučení místa:

Schovat / Zobrazit Mapu

412

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.