Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Slavonice - pevnostní areál

Adresa:
Slavonice
Telefon:
+420 606 124 829
E-mail:
slavonicebunkry@seznam.cz
URL:
http://www.slavonicebunkry.cz

Areál patří k nejlepším expozicím své druhu u nás. Běžně je přístupný jeden objekt v jádru areálu, plně vybavený a vyzbrojený. Uvidíte např. původní kulomety vz. 26 a 37, pušky vz. 24, funkční ruční ventilátor a pozorovací periskopy, výstroj osádky a další zařízení. Areál je současní linie předválečného opevnění budovaného na obranu před nacisty.Prohlídka objektu je s průvodcem a výkladem.

Po objektech v areálu Vás provede naučná stezka doplněná informačními tabulemi. V době letních prázdnin bývají pořádány i tzv. „velké prohlídkové akce“, kdy bývá zpřístupněno všech pět expozičních objektů rekonstruovaných do původního stavu z roku 1938 včetně stavu poválečné reaktivace z let 1949 – 1989. Každou první sobotu v srpnu bývá též pravidelně pořádána tradiční bojová ukázka „Přepadení řopíků 1938“.

bunkry opevnění tip na výlet s dětmi cykloturistika
Doporučení místa:

Schovat / Zobrazit Mapu

489

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.