Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Zámek Raduň

Adresa:
Zámecká 67, 747 61 Raduň
Telefon:
+420 553 796 203
Fax:
+420 553 796 119
E-mail:
radun@ostrava.npu.cz
URL:
http://www.zamek-radun.cz/

Na místě zámku stála původně středověká tvrz, která od roku 1481 náležela Tvorkovským z Kravař. Ti ji také v 16. stol. přestavěli na v čtyřkřídlý renesanční zámek a vlastnili jej až do roku 1671.

Objekt byl v letech 1816 až 1822 přestavěn hrabětem Janem Larisch-Mönnichem na vybraně zařízenou empírovou rezidenci, obklopenou komorním přírodně-krajinářským parkem anglické inspirace.

Ve 2. polovině 19. století, za knížat Blücherů z Wahlstattu, byly provedeny rozsáhlé úpravy exteriéru a interiérů, podnícené dobovým romantizmem a historizmem.

Otevírací doba:
Duben: od 3. dubna pouze o sobotách a nedělích od 9 do 16 hodin včetně Zámeckých Velikonec; v ostatní dny jen po dohodě se správou zámku Květen: denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin Červen až srpen: denně mimo pondělí do 9 do 17.00 hodin Září: denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin Říjen: pouze o sobotách a nedělích od 9 do 15 hodin Listopad: Zámecká haloweenská noc Prosinec: Zámecké Vánoce
zámek historická stavba expozice
Doporučení místa:

Schovat / Zobrazit Mapu

641

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.