Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Mikulov - Tajemné sklepení

Adresa:
Zámek Mikulov – zámecká zahrada
Telefon:
+420 539 029 539 , + 420 605 838 801
E-mail:
ilonasalajkova@seznam.cz
URL:
http://www.tajemnesklepeni.estranky.cz

Město vína Mikulov je v podzemí protkáno spletí chodeb, které skrývají nenalezené poklady, v těžkých dobách poskytly lidem skrýš, ale především zde naleznete bohatství tohoto kraje – lahodné víno.
Podle místních pověstí vedly chodby ze zámku Mikulov až k Vídni, měly dát zámeckým pánům možnost útěku před nepřáteli a byly prý tak široké, že zde mohl projet i malý koňský povoz.
Zkuste vstoupit do světa pověstí a legend tohoto kraje, projděte branou do světa mýtů a tajemství Tajemného sklepení Mikulovského zámku, jehož historie se píše již od 14. století. Ocitnete se v labyrintu dějin, pověstí a vyprávění, který zde vytvořili Lichtenštejnové, Kereczenyové a Ditrichsteinové, habáni, piaristé a židé, ale především svou prací poddaní, obyčejní lidé.

technická památka turistika tip na výlet s dětmi sklepení
Doporučení místa: 1

Schovat / Zobrazit Mapu

87

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.