Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Kopicův statek a skalní reliéfy

Adresa:
Kopicova chalupa č. p. 64, Kacanovy
URL:
http://www.kacanovy.cz

Kopicův statek je jedním z nejhezčích dochovaných odkazů lidové architektury v Pojizeří. Před statkem stojí socha sv. Jiří od Jana Chládka z roku 1806. Objekt se dříve nazýval Jirošova rychta, statku dal jeho nynější jméno Vojěch Kopic, který se na statek přistěhoval v roce 1932. Objekt je veřejnosti nepřístupný, ale v jeho nejbližším okolí můžete navštívit galerii v přírodě. Kopicovu sochařskou tvorbu můžete spatřit v údolí pod statkem. Přímo do pískovcových skal jsou zde vytesány krásné reliéfy - např. Horymír, Jan Hus, Přemysl Oráč nebo Jiří z Poděbrad.

historická stavba tip na výlet s dětmi reliéfy
Doporučení místa: 2

Kopicův statek a skalní reliéfy

Kopicův statek a skalní reliéfy

Kopicův statek a skalní reliéfy

Kopicův statek a skalní reliéfy

Kopicův statek a skalní reliéfy

Schovat / Zobrazit Mapu

93

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.