Muzeum ozubnicové dráhy a Zubačka - ozubnicová trať Tanvald - Kořenov - Harrachov

žst. Kořenov 46849 Kořenov
Muzeum ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Vstup do muzea je z nástupiště v pravé části budovy.
Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Vlaky na této trati kdysi překonávaly několik set metrů převýšení a na nejstrmějším úseku z Tanvaldu do Kořenova proto využívaly ozubnici.
Expozice muzea je z největší části zaměřena na ozubnicovou trať Tanvald - Kořenov, mapuje její pestrou ale často pohnutou historii, zvláštnosti provozu a zde nasazovaná kolejová vozidla. V menší míře se pak věnuje železničním tratím, které se nacházely v regionu, včetně tratě Kořenov - Szklarska Poreba. V muzeu je expozice nejen textů a fotografií zabývajících se historií, současností a budoucností ozubnicové trati Tanvald - Kořenov a navazující trati z Kořenova do Szklarské Poreby, ale také exponáty, které se váží k této unikátní trati. Mezi exponáty můžete vidět modely různých druhů ozubnicových vlaků, ozubnicové dvojkolí a jeho uložení a další technické zajímavosti.

Další místa v okolí

Lanové centrum vytvořené z nízkých a vysokých lanových překážek umístěných na dřevěných kůlech, nebo...
Prohlídka muzea je interaktivní a s průvodcem. Ten vás seznámí se zpracováním základních textilních ...
Patříme mezi největší půjčovny koloběžek v Českém ráji. Nabízím 85 kvalitních a prověřených koloběže...
Muzeum ozubnicové dráhy a Zubačka - ozubnicová trať Tanvald - Kořenov - Harrachov
GPS: 50.743469,15.311376
Adresa: žst. Kořenov 46849 Kořenov
Telefon: +420 722 076 627