Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Muzeum ozubnicové dráhy a Zubačka - ozubnicová trať Tanvald - Kořenov - Harrachov

Adresa:
Krkonošská 256 , Tanvald
E-mail:
info@zubacka.cz
URL:
http://www.zubacka.cz/muzeum/

Muzeum ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Vstup do muzea je z nástupiště v pravé části budovy.
Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Vlaky na této trati kdysi překonávaly několik set metrů převýšení a na nejstrmějším úseku z Tanvaldu do Kořenova proto využívaly ozubnici.
Expozice muzea je z největší části zaměřena na ozubnicovou trať Tanvald - Kořenov, mapuje její pestrou ale často pohnutou historii, zvláštnosti provozu a zde nasazovaná kolejová vozidla. V menší míře se pak věnuje železničním tratím, které se nacházely v regionu, včetně tratě Kořenov - Szklarska Poreba. V muzeu je expozice nejen textů a fotografií zabývajících se historií, současností a budoucností ozubnicové trati Tanvald - Kořenov a navazující trati z Kořenova do Szklarské Poreby, ale také exponáty, které se váží k této unikátní trati. Mezi exponáty můžete vidět modely různých druhů ozubnicových vlaků, ozubnicové dvojkolí a jeho uložení a další technické zajímavosti.

ozubnicová železnice technická památka texpozice tip na výlet s dětma
Doporučení místa: 1

Schovat / Zobrazit Mapu

94

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.