Partneři | Reklama | O portálu | Podmínky a pravidla | O nás |

člen skupiny

Hledej zajímavá místa:

vyhledat na mapě

map
Cheb Sokolov Karlovy Vary chomutov louny most teplice litomerice ustinadlabem decin ceskalipa liberec jablonecnadnisou semily jicin trutnov hradeckralove nachod rychnovnadkneznou pardubice chrudim uctinadorlici svitavy jesenik sumperk olomouc prostejov prerov bruntal opava novyjicin frydekmistek ostrava karvina kromeriz uherskehradiste zlin vsetin blansko vyskov hodonin brnovenkov brnomesto breclav znojmo pelhrimov havlickuvbrod jihlava trebic zdarnadsazavou strakonice prachatice ceskykrumlov ceskebudejovice pisek tabor jindrichuvhradec tachov domazlice klatovy plzensever plzenmesto plzenjih rokycany rakovnik beroun pribram benesov kutnahora kolin nymburk mladaboleslav melnik kladno prahazapad kladno praha
map

vyhledat lokalitu

kraj
okres
město

přidej zajímavé místo

Jméno:
Heslo:
Zaregistruj se

Muzeum lehkého opevnění

E-mail:
info@kvh-breclav.cz.
URL:
http://www.kvh-breclav.cz

Muzeum lehkého opevnění na Pohansku, které provozuje Klub vojenské historie ve spolupráci s břeclavským muzeem, je součástí Naučné stezky Břeclav - Pohansko - Lány a tedy i budovaného muzea v přírodě.

Vidět zde můžete 3 lehké zrekonstruované objekty vz. 37, tzv. řopíky, rekonstruovaný dobový hraniční přechod s originální závorou IPPEN a dokonalou replikou hraničního sloupu. Jeden z objektů je veřejnosti pravidelně zpřístupňován v letní sezóně, kdy si zde můžete poslechnout odborný výklad členů Klubu vojenské historiie oděných v dobových uniformách. Několikrát ročně jsou pak zpřístupněny všechny objekty muzea.

Přístup: Od nádraží ČD v Břeclavi cca 4 km po zelené tur. značce, která prochází přímo kolem budovy žel. stanice, směr Pohansko. Nově nás můžete navštívit také výletní lodí po řece Dyji.

Jako symbol, že je muzeum otevřeno, je vyvěšena státní vlajka ČR.

opevnění muzeum vojenství
Doporučení místa: 1

Schovat / Zobrazit Mapu

986

Partneři:
Skupina serverů www.bedrunka.cz je budována na základě zkušeností získaných v projektu www.ubytovani.net, který působí na trhu od roku 2003, a na jeho další rozvoj a podporu.