Nejen za indiány do Muzea Dr. Aleše Hrdličky

Horní náměstí 273 39601 Humpolec
Muzeum nesoucí jméno světově proslulého českého antropologa a rodáka z Humpolce Dr. Aleše Hrdličky patří mezi nejstarší na Vysočině. Bylo založeno v roce 1895 s cílem shromažďovat duchovní a hmotné památky charakterizující oblast Českého Horácka.
V muzeu je možné vidět několik stálých expozic. Antropologická expozice seznamuje se vznikem vesmíru, vývojem života a vývojem člověka. Národopisná expozice přibližuje život, práci, kulturu a tradice v oblasti Humpolecka. Tady uvidíte interiér venkovského stavení z 19. století i měšťanskou jizbu, horácké hospodářství, ukázky zdejšího lidového kroje, nebo truhlu cechu řeznického. Další z expozic je věnována životu a dílu skladatele a dirigenta Gustava Mahlera, který se narodil nedaleko Humpolce.
Děti ale pravděpodobně ocení nejvíce expozici Hrdličkovu. Její součástí je totiž indiánská vesnice s indiány v životní velikosti, s indiánským stanem týpí, do kterého mohou vstoupit, s indiánskými hračkami, hudebními nástroji, zbraněmi i indiánskou hudbou.
V rámci muzea je možné navštívit také stálou výstavku minerálů a stálou výstavku nazvanou Peklo. Ta je umístěna v podzemí na Dolním náměstí a čekají vás tam čerti a permoníci. Nevěříte? Běžte se podívat…

ubytování
Nejen za indiány do Muzea Dr. Aleše Hrdličky
GPS: 49.5414, 15.3596
Adresa: Horní náměstí 273 39601 Humpolec
Telefon: +420 565 532 115,

Další místa v okolí

Turistické informace o regionu, internet, nabídka výletů, ubytovaání, informačních materiálů a upomí...
Když se před téměř 30 lety v kinech objevil film „Marečku, podejte mi pero!“, nikdo netušil, co zdán...
Koupaliště Žabák - je zde velký bazén délka 20 metrů, šířka 8 metrů s plaveckou a relaxační částí, k...