Okolí Olomouce na In-line

Chválkovická 77900 Olomouc
Obrázek neexistuje
Kdo už nechce jezdit jen ulicích ve městě, nebo po parcích, a nebo na volném parkovišti. Tak Vám dáme zajímavý tip. Zkuste Chválkovice. Nabídnou Vám 2 možnosti buď do Černovírského lesa, nebo do Samotíšek. Ve Chválkovicích je na Chválkovické ulici u pevnůstky nově vybudované parkoviště, tam se lze v pohodě přezout.
První trasa je do Černovírského lesa, kde se nachází i naučná stezka Černovírské Slatiniště i s informačními tabulemi, pro In-line bruslaře je zde kvalitní asfaltový povrch dlouhý asi 2 Km. Jedinou nepříjemností cestou je železniční přejezd, který je sice přehledný, ale nechráněný, tak je třeba si dát na něm pozor. Trasa je vhodná i pro začátečníky a využívají ji občas i rodiny s dětma.

Při cestě je i technická památka parní vodárna postavená v roce 1889.

Druhá trasa nás dovede do Samotíšek. Tady doporučuji zaparkovat auto na parkovišti u pevnůstky a frekventovanou Chválkovickou ulici přejet a přes Kubátovu ulici (pozor na méně kvalitní povrch a jedná se o ulici na kterou není zákaz vjezdu, chodníky nedoporučuji používat kvůli jejich stavům), na Selské Náměstí. Pokud přijedete autobusem (MHD bus č.11) tak vystoupíte na stejnojmenné zastávce.

Na této asi 3,5 Km dlouhé trase, která vede z velké části po rovině až u obce Samotíšky začíná mírné stoupání. V Samotíškách nás čeká i nově dokončený úsek dlouhý asi 500 metrů na Tovéřskou ulici. (Kousek od kruhového objezdu a autobus zastávky (MHD č.11). Jediná nevýhoda je ta, že na celé trase není místo k případnému odpočinku, proto tato trasa není doporučována pro rodiny s malými dětma.
Okolí Olomouce na In-line
GPS: 49.616124, 17.289511
Adresa: Chválkovická 77900 Olomouc

Další místa v okolí

Srdcem sbírky jsou automobily československé předválečné výroby, zejména Tatra, Wikov, „Zetka“, Pra...
První arcidiecézní muzeum v ČR, sídlí v areálu národní kulturní památky Olomouckého hradu. Muzeum př...
Svatováclavský minipivovar byl založen v červnu 2006 a od května 2010 funguje společně s pivnicí v h...