Veterán muzeum ZOO park - Rapotín

U Lávky 34 78813 Rapotín
Veterán muzeum a ZOO park v Rapotíně u Šumperka vyrůstá na místě vyhořelé a silně zdevastované rolnické usedlosti jako zemědělský skansen. Cílem je zachovat ráz venkova, fauny a flory podhůří Jeseníků, bohaté kulturní tradice a rukodělný um našich předků i pro další generace.
V ZOO parku lze shlédnout mj. tato zvířátka: opice, lamy, pštrosy, osly, koně, africké a horské kozy, domácí a vodní drůbež, pávy, čápy bílé, jihoamerické krocany, exoty, labutě, husy, holuby, káně, bažanty, srnčí a další.
Nedílnou součástí areálu je i dětský koutek, občerstvení a venkovní posezení s ohništěm, kde si každý může připravit tu svou turistickou specialitu. Veterán muzeum i ZOO park jsou zahrnuty do turistických i cyklistických tras. Nejvyšší poctou je zahrnutí do mezinárodní turistické trasy pro svéráznost a unikátnost parku. Touto chloubou se u nás může honosit jen málo objektů.
Veškeré exponáty muzea jsou funkční, s možností zapůjčení pro různé společenské a propagační příležitosti. K vidění jsou zde rukodělné výrobky našich prapředků od konce 16. století až po vrcholy socializace v 60. letech minulého století - malotraktor či sovětský tank vzor T-34.
Veterán muzeum ZOO park - Rapotín
GPS: 49.9765, 17.0068
Adresa: U Lávky 34 78813 Rapotín
Telefon: +420 583 216 197

Další místa v okolí

Muzeum silnic ve Vikýřovicích se nachází v objektu tzv. Krenišovského dvora. Krenišov se rozkládal p...
Aqua centrum Šumperk - najdete zde vnitřní bazén 25 x12,2m dětské brouzdaliště, saunu a masáže....
Expozie dějin šumperského regionu, zajímavosti z přírody, historie řemesel a ukázky výtvarného umění...