Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana

Březová nad Svitavou 56902 Březová nad Svitavou
Tuto rozhlednu lze zařadit mezi poměrně hojně navštěvované, i když patří v podstatě mezi rozhledny „v plenkách“. Byla postavena teprve v roce 2007 a slavnostně otevřena v červnu. Právě díky svému názvu, Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana, patří mezi ty vyhledávané rozhledny. Kmotry této rozhledny jsou členové Divadla Járy Cimrmana.
Pokud se sem chcete vydat, začněte v obci Březová nad Svitavou, kde je k dispozici železniční stanice Dlouhá, zde můžete vystoupit a vydat se po naučné stezce Údolím řeky Svitavy. Pod vrchem s nadmořskou výškou 497 metrů tuto rozhlednu najdete. Jak již sám název napovídá, není rozhledna umístěna přímo na naučné stezce, ale kousek dále.
Rozhledna má dřevěnou konstrukci a je 20 metrů vysoká. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 15 metrů. I když je rozhledna dřevěná, nemusíte se bát, je velice bytelná. Až vystoupáte na vyhlídkovou plošinu, naskytne se Vám pohled na obec Březová nad Svitavou a okolní krajinu.
Pokud půjdete k rozhledně právě od zmiňované železniční stanice, nebude do poslední chvíle vidět, což ještě podtrhuje název rozhledny. Nevede sem bohužel žádné jiné značení kromě zmíněné naučné stezky, ale to se snad časem změní.
Po návštěvě si můžete dále projít zbytek naučné stezky a vrátit se do obce Březová. V obci se můžete zeptat na další zajímavost v turistickém centru nebo pokračovat po červené turistické stezce například do Rudné.
Dobře ukrytá rozhledna Járy Cimrmana
GPS: 49.6455, 16.5078
Adresa: Březová nad Svitavou 56902 Březová nad Svitavou

Další místa v okolí

Čertovy díry jsou štěrbinové pukliny uspořádané v několika patrech nad sebou, dosahující celkové dé...
Přírodní koupaliště s průzračnou vodou, s písečnými a travnatými plážemi, oblopené lesy. K dispozici...
Uprostřed hlubokých lesů nad romantickým údolím řeky Křetínky stojí hrad Svojanov, jeden z nejstarší...