Hrad Rabí

Rabí 53 34201 Rabí
Rabí je nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, jež se může pyšnit jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě.
Popusťte uzdu své fantazii a nechte se unášet svými zjitřenými pocity - možná budete překvapeni, co vašim očím bylo dosud za kamennými zdmi skryto... Neváhejte a přijeďte navštívit sídlo jednoho z nejmocnějších rodů pozdně gotických Čech, pánů z Rýzmberka. Ostatně je vám známo, v jakých místech a proč přišel nejznámější husitský vojevůdce, Jan Žižka z Trocnova, o svoje jediné zdravé oko? Máte představu, jaký výhled skýtá pohled z hradní věže? Proč se okolnímu kraji říká už po staletí prácheňský, či jak hluboká je hradní studna?

Nejen na tyto otázky naleznete odpovědi na našich dvou prohlídkových trasách. Letní sezona je navíc obohacena o další doprovodné programy. Pořádáme množství kulturních akcí, zcela ojedinělý je projekt hradní Včelnice, příjemně strávený čas nabízí rovněž některá z výstavních prostor hradu či hradního kostela Nejsvětější Trojice. To všechno zvíte - za mihotavého svitu svíce - při prohlídce hradních chodeb Rabí a možná mnohem více…
Hrad Rabí
GPS: 49.2796, 13.6188
Adresa: Rabí 53 34201 Rabí
Telefon: +420 376 596 171

Další místa v okolí

Expozice muzea připomíná tradice starých řemesel, bydlení, oblékání a života lidí nejen na Sušicku. ...
Židovský hřbitov byl založen před rokem 1724. Poslední pohřeb se zde konal roku 1911 a dodnes se doc...
Zámek byl postaven roku 1603 nedaleko tvrze, která tu vznikla ve 2. polovině 16.století. Z roku 1680...