Hrad Pernštejn

Pernštejn 59262 Nedvědice
Pernštejn je jedním z nejnavštěvovanějších moravských hradů, který láká turisty ze širokého
okolí. Jak by také ne, na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt. Takové sídlo přece stojí za shlédnutí.

Vydejte se zpátky v čase až ke vzniku proslulé zubří hlavy s houžvím v nozdrách, která bývala po staletí v erbu pánů z Pernštejna. Při prohlídce Pernštejna snadno zapomenete, že se nacházíte ve 21.stol. Nápisy na chodbách hradu, ve kterých lze rozeznat slova jako láska a život, komu asi patřily? Chrabrému rytíři nebo nešťastně zamilovanému komořímu? To už se asi nedozvíme. Příběhy obyčejných obyvatel hradu budou ponechány v režii vaší fantasie.

Prohlídka Pernštejna vás provede historií hradu i jeho pověstmi, kdo ví, třeba se vám podaří narazit na místní bílou paní. Ovšem pozor, vyhněte se pohledu do hradních zrcadel, prý berou krásu. Nevěříte-li pověstem, nechte se unést krásou čtyř různobarevných oken symbolizujících čtyři roční období. Ta se nachází na věži jménem Barborka, je pojmenovaná po svaté Barboře, ochránkyni všech hradů, horníků a vojáků.
Hrad Pernštejn
GPS: 49.4508, 16.318249
Adresa: Pernštejn 59262 Nedvědice
Telefon: +420 566 566 101

Další místa v okolí

Farma MANSBERK - farma ma ideální podmínky pro hipoturistiku, terény na vyjížďky jsou vhodné jak pr...
Hrad byl založen za Přemysla Otakara II pravděpodobně ve 13. století. Na hradě sídlil Demeter z Buko...
Hrad založil ve 13. století Demetrius z Bukové. Hrad poté náležel markrabatům a také Perštejnům. Hra...