Perníková chaloupka - Muzeum perníku a pohádek

Ráby 38 53352 Ráby
Obrázek neexistuje
V těsném sousedství zámku Kunětická Hora se nachází další turistická zajímavost - Perníková chaloupka.
Pokud máte rádi pohádky anebo pokud rádi mlsáte, je hejtmanství, které se nachází nedaleko Pardubic – města perníku, tím pravým místem k návštěvě. Stačí odbočit ze silnice spojující Ráby a Němčice do hlubokého lesa, po chvíli spatříte světýlko, které vás přivede až na mýtinu, kde stojí Perníková chaloupka. Ta je sídlem nejen Ježibaby, ale také celého Perníkového hejtmanství.
Dnes zde sídlí Muzeum perníku a pohádek spolu s informačním centrem Děda Vševěda. To vše provozuje se svou rodinou pan Luděk Šorm. Každého, kdo do Perníkové chaloupky zavítá, upoutá vůně perníku, která se line chodbami hned při vstupu. Prohlídka zámečku začíná právě v perníkové vesničce zvané Perníkov. Kromě vesničky celé vyrobené z perníku pak zejména děti zaujmou pohádkové postavičky z perníku, místnosti pak uprostřed dominuje obrovská perníková chaloupka, která je unikátní tím, že je kompletně vybavena také interiérem vyrobeným z perníku.
Kromě toho zde každoročně probíhá několik periodicky se opakujících akcí. Sezónu zahajuje slet čarodějnic 30. dubna, počátkem června se zde pak koná ve spolupráci se včelaři dětský den tzv. Medobraní, 6. července to je pak každoroční setkání Jeníčků a Mařenek, 28. září se pak každá rok koná Svatováclavská perníková tlačenice, kdy si mohou návštěvníci vyzkoušet techniku výroby perníku, o měsíc později je pak každoročně pro návštěvníky připravena sportovní akce Perníkiáda s překonáváním Velkých Říjnových Sportovních Rekordů a sezónu zakončuje 17. listopadu Den duchů, kdy jsou vítáni zejména návštěvníci v maskách a převlecích a tradiční předvánoční jarmark počátkem prosince.
Perníková chaloupka - Muzeum perníku a pohádek
GPS: 50.0784, 15.8066
Adresa: Ráby 38 53352 Ráby
Telefon: +420 466 612 474, +420 602 413 134

Další místa v okolí

Hrad je významným turistickým cílem regionu. Při prohlídce hradu můžete navštívit rytířský sál, hrad...
Aquadukt u Židova - stojí s místě, kde se kříží vody Haldy (Počápelský kanál) a Spojilského odpadu a...
Ve sbírce jsou zastoupeny motocykly značek BMW, Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Moto Guzzi, Ducati,...