Jezero Michal - přírodní koupaliště

ul Jezerní ( Vítkov) 35601 Sokolov
Vodní areál s atrakcemi se nachází se u Sokolova nedaleko silnice Karlovy Vary - Cheb. Mezi lidmi se koupališti nejen kvůli více jak 500 metrů dlouhé pískové pláži přezdívá Sokolovké moře. Kromě pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem, sportovní možnosti, občerstvení. Čistota vody řadí koupaliště Michal mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé České republice. Celková plocha vodní hladiny činí 20 ha.

Pro nejmenší návštěvníky jsou k dispozici dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Top areálu je 190 metrů dlouhý tobogán společně s 117 metrů dlouhou trojklouzačkou. Jedná se o nejdelší tuzemské atrakce svého druhu.
Pro aktivní a sportovce jsou připraveny 3 beach-volejbalová hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, minigolf, kuželky, ruské kuželky, stolní tenis. Naopak, pro ty, kteří touží po klidu a odpočineku slouží klidová zóna, vymezené území bez reprodukované hudby se zajištěním maximálního klidu okolí.
Samozřejmostí pak je rovněž plně zabezpečená služba vodních záchranářů, zajišťujících bezpečnost a lékařskou péči návštěvníků nejen ve vodě, ale i v celém celém areálu. Pro návštěvníky jsou připraveny na sobotní odpoledne koncerty skupin různých hudebních žánrů a zaměření.
Jezero Michal - přírodní koupaliště
GPS: 50.1674, 12.6814
Adresa: ul Jezerní ( Vítkov) 35601 Sokolov
Telefon: +420 724 606 860

Další místa v okolí

Asfaltová cyklostezka oválného tvaru v délce 3 km kolem jezera Michal, u obce Vítkov.Asfaltová cyklostezka oválného tvaru v délce 3 km kolem jezera Michal, u obce Vítkov.
Hřiště plné kontrastů: zelené ferveje na pozadí industriálna i vyhlídek na Krušné hory, hřiště tvrdé...
Kamenná rozhledna vysoká 14,5 metru, umístěná v Hornické ulici v Sokolově. Z vrcholu si mimo jiné mů...