Muzeum ozubnicové dráhy a Zubačka - ozubnicová trať Tanvald - Kořenov - Harrachov

žst. Kořenov 46849 Kořenov
Muzeum ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Vstup do muzea je z nástupiště v pravé části budovy.
Jediná ozubnicová železnice České republiky představuje jedinečnou kulturní a technickou památku. Vlaky na této trati kdysi překonávaly několik set metrů převýšení a na nejstrmějším úseku z Tanvaldu do Kořenova proto využívaly ozubnici.
Expozice muzea je z největší části zaměřena na ozubnicovou trať Tanvald - Kořenov, mapuje její pestrou ale často pohnutou historii, zvláštnosti provozu a zde nasazovaná kolejová vozidla. V menší míře se pak věnuje železničním tratím, které se nacházely v regionu, včetně tratě Kořenov - Szklarska Poreba. V muzeu je expozice nejen textů a fotografií zabývajících se historií, současností a budoucností ozubnicové trati Tanvald - Kořenov a navazující trati z Kořenova do Szklarské Poreby, ale také exponáty, které se váží k této unikátní trati. Mezi exponáty můžete vidět modely různých druhů ozubnicových vlaků, ozubnicové dvojkolí a jeho uložení a další technické zajímavosti.
Muzeum ozubnicové dráhy a Zubačka - ozubnicová trať Tanvald - Kořenov - Harrachov
GPS: 50.770092, 15.365655
Adresa: žst. Kořenov 46849 Kořenov
Telefon: +420 722 076 627

Další místa v okolí

Netradiční hřiště a hodně možností, kam se míček dokutálí Harrachovské hřiště je v nadmořské výšce p...
Kamenná novogotická rozhledna Štěpánka na vrchu Hvězda (959 m.n.m.) na Příšovickém hřebeni je nejsta...
Zámky - leží ve výšce 1002 m .n.m., hora je porostlá smrčinou s omezenými výhledy. Samotný vrchol tv...